Penzion, Penzion Čenkovice, Ubytování Čenkovice | Chalupa Na stráni, Ubytování v Čenkovicích, penzion v čenkovicích | Ubytování v Čenkovicích - chalupa na stráni.Penzion, Penzion Čenkovice, Ubytování Čenkovice | Chalupa Na stráni, Ubytování v Čenkovicích, penzion v čenkovicích | Ubytování v Čenkovicích - chalupa na stráni.

  • head0
  • head2
  • head3

Lyžování,snowboard,běžky

Sjezdovky

V bezprostředním okolí chalupy se nachází 8 sjezdovek, snowtubing a snowpark. Nejdelší sjezdovka měří 2.350 metrů a je nejdelší sjezdovkou v Orlických horách. 2 sjezdovky jsou osvětlené a můžete na nich lyžovat i večer.Všechny sjezdovky jsou strojově upravovány a mají umělé zasněžování. Díky velké kapacitě vleků si zde i v plné sezoně zalyžujete bez front.

Nový skiareál v Čenkovicích

V severovýchodní části Bukové hory byl vybudován nový SKI Areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Na 2.350 metrů a 2.150 metrů dlouhou sjezdovku Vás vyveze vyhřívaná čtyřsedačková lanovka s bublinou. Areál navazuje na současné sjezdové tratě z horského střediska Čenkovice. Na nejdelší z nich prodlouženou na 1.100 metrů Vás nově bude vozit dvousedačková lanovka.

Díky tomuto propojení, se z vrcholu Bukové hory dostanete po upravených sjezdovkách jak do Čenkovic, tak i do Červené Vody. 

Běžky

V Čenkovicích je pro Vás připraveno cca 70 kilometrů značených, strojově upravovaných běžeckých tratí, které Vás provedou nejkrásnějšími místy východní části Orlických hor. I když jste v horách, tak zde najdete i nenáročné tratě s minimálním převýšením.

Při špatném počasí

V 6 km vzdáleném Jablonném nad Orlicí můžete využít tenisovou halu nebo si zajít na bowling.

V 16 km vzdáleném Lanškrouně je krytý zimní stadion, 2 x bowling, horolezecká stěna nebo malý krytý bazén nebo třeba  squash.

V 19 km vzdáleném Letohradě můžete navštívit muzeum řemesel nebo navštívit finskou saunu v Dolní Čermné (15 km).