Penzion, Penzion Čenkovice, Ubytování Čenkovice | Chalupa Na stráni, Ubytování v Čenkovicích, penzion v čenkovicích | Ubytování v Čenkovicích - chalupa na stráni.Penzion, Penzion Čenkovice, Ubytování Čenkovice | Chalupa Na stráni, Ubytování v Čenkovicích, penzion v čenkovicích | Ubytování v Čenkovicích - chalupa na stráni.

  • head1
  • head2
  • head3

Rozhledny a vojenská opevnění

Rozhledna na Suchém Vrchu (995 m n. m.)

Suchý vrch je dvouvrcholový protáhlý masiv, nejvyšší bod Bukovohorské hornatiny. Do tisícimetrové výše mu schází pouze pět metrů. Druhý, nižší vrchol (983 m n. m.) se nazývá Bradlo. Po Suchém vrchu dříve probíhala zemská hranice mezi Čechami a Moravou. Ta byla totožná s průběhem vodního rozvodí Labe a Dunaje.
Rozhledna vedle chaty, z níž je rozhled na Orlické a Bystřické hory, Kralický Sněžník, kotlinu u Králík, Hrubý Jeseník nebo Žamberecko, byla postavena jako vodárenská věž v letech 1931 - 1932.

Křížová hora - rozhledna

Křížová hora je jedním z vrcholů Jeřábské vrchoviny a vypíná se do výšky 735 m n. m. východně od Červené Vody. Dříve to bylo oblíbené výletní a poutní místo, na vrchol vedla křížová cesta, na náhorní plošině stál dřevěný kostelík a výletní restaurace. V posledních letech probíhají snahy Křížovou horu opět oživit. Jejich vyvrcholením se stalo právě vybudování nového objektu s rozhlednou.

Kousek od Čenkovic prochází linie vojenských opevnění z druhé světové války. Několik vojenských tvrzí je udržovaných a přístupných. Rovněž můžete navšívit vojenské muzeum v Králikách.

Rozhledna Lázek (17 km)

Dělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz Bouda je jednou z pěti stavebně dokončených československých tvrzí a jako jediná z nich je dnes ve své původní podobě přístupná veřejnosti. Tvoří ji pět objektů, postavených v nejvyšším stupni odolnosti, které jsou hluboko v podzemí navzájem propojeny systémem chodeb a sálů.
Dělostřelecká tvrz Bouda byla vybudována na stejno- jmenném kopci, v lesním masivu nad obcemi Těchonín, Lichkov a Dolní Boříkovice, cca 5 km jihozápadně od města Králíky a 6 km severovýchodně od Jablonného nad Orlicí

Tip na výlet - dělostřelecká tvrz Hůrka

V červenci 2008 byla pro veřejnost otevřena dělostřelecká tvrz Hůrka, která se nachází na severním okraji města Králíky.
Tvrz Hůrka, tvořená pěti objekty – sruby, byla vybudována v letech 1936 - 1938 jako součást československého obranného pevnostního  systému a spolu s tvrzemi Adam a Bouda patřila k jeho hlavním pilířům.

Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum Králíky leží právě uprostřed rozsáhlého a velmi mohutně vybudovaného pásma československého opevnění z období let 1935 - 1938. V bezprostřední blízkosti VMK se nachází velké množství zachovalých pevnostních staveb různého typu, které velmi sugestivně zapůsobí na každého návštěvníka zdejšího regionu.